Skip links

Seo İçerik Nedir Nasıl Yazılır?

Seo İçerik Nedir Nasıl Yazılır? Açılımı “Search Engine Optimization” Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” olan bizim ise kısaca “Seo” olarak adlandırdığımız bu terim, yazı dünyasında önemli bir faktördür. Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için, bir diğer değişle daha fazla görünürlüğe sahip olması için yapılan çalışmalar bütününe denmektedir.

 Seo Uyumlu İçerik Ne Demektir?

Konuyla alakalı bazı anahtar kelimelerin kullanıldığı, bilgi yoğunluklu, kreatif fikirlerin bulunduğu, faydalı web sitelerine seo uyumlu içerik denir. Bu türden içeriklerin misyonu ise, yazılan yazının arama motorlarında üst sıralarda yer almasıdır.

 Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Seo kurallarına uygun bir biçimde makale yazmak bir nevi makalenin amacını, okuyuculara vadettiklerini arama motorlarının dilinden yazmaktır. Bu tür makalelerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, yazım ve imlâ kurallarına uygun olmasıdır. Dil ve imlâ kurallarından sonra dikkat edilmesi gereken bir diğer kural ise anlam bütünlüğüdür. Yazılan makalenin giriş bölümü ilgi çekici olmalıdır. Çünkü okuyucu giriş bölümünden elde ettiği meraka göre makaleyi okumaya devam edip etmeyeceğini seçer. Gelişme bölümünde ise konu açıklanmalı, alt başlıklar hâlinde, detaylarla süslenmelidir. Ancak konu dışına çıkılmamalıdır. Sonuç bölümünde ise bahsedilen mevzu kısaca özetlenmeli ve konu bitirilmelidir. Arama motorlarının dikkat ettikleri noktalardan biri ise kopya içeriktir. Yazdığınız makalede başka bir yerde geçen yazı bulunuyorsa, arama motorları sizi anında alt sıralara düşürmektedir. Seo uyumlu bir içeriğin vazgeçilmezlerinden biri ise anahtar kelimelerdir. Konunun bir nevi özeti olan kelimelere yahut kelime gruplarına denmektedir. Anahtar kelimeler okuyucuların arama motorunda yaptıkları sorgulamalar dikkate alınarak seçilir. Makalenin başında ve sonunda olmayacak biçimde serpiştirilir. Anahtar kelimeler okuyucuyu sıkmayacak bir biçimde kullanılmalıdır. Örneğin 300 kelimelik bir makalede bir yahut iki tane anahtar kelimeye yer verilmelidir. Bu şekilde yazılan makaleler, internet kullanıcıların arattıkları konuda benzerleri arasından sıyrılarak sıralamalarda üstlerde yer alır ve daha fazla görünürlüğe sahip olurlar.

 Seo Uyumlu İçerik Türleri Nelerdir?

Seo uyumlu içerik türlerine şunlar dahildir; blog yazıları, makaleler, ürün tanıtım sayfaları, kılavuzlar, listeler, podcastler, hatta videolar bile seo uyumlu bir şekilde üretilebilir.

Yorum Yap

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Explore
Drag